فلسفه وجودی تیم استارت

o تیم­­استارت وجود دارد تا به شرکت و سازمان­های کوچک و متوسط کمک کند تا مسیر تعالی سازمانی خود را از درون مسیر رشد و توسعه تمامی ذینفعان دنبال کنند.

o ما در تیم­­ استارت حضور داریم تا در گذر از مرزهای خوب بودن به عالی شدن همراه شما باشیم.

o ما در تیم ­­استارت باور داریم، تیم­های عالی قادرند علاوه بر کسب موفقیت­های بزرگ در عرصه کسب و کار، با ایجاد فضایی انسانی و مترقی در محیط­های کسب و کار زمینه­ساز اصلاح نسل پیشین شده و آغازگر تربیت و پرورش نسل جدیدی باشند.

o ما در تیم­­استارت همراه تیم­های عالی هستیم تا پرورش­دهنده نسلی باشند که به جای حرکت­های انفردی و فردگرایی افراطی و جنگ با طبیعت و هم­نوع و تخریب هر آنچه که در پیش روی آنهاست، به صلح و شادکامی از طریق سازندگی و کسب موفقیت­های مادی و معنوی تیمی و جمعی می­اندیشد و می­داند که ….

 • … راز موفقیت بشر در گرو زندگی اجتماعی و شرط داشتن اجتماعی سالم در تأسیس سازمان­ها و محیط­های کسب و کار سالم است.
 • …… شرط سلامت سازمانی و راز موفقیت در شوق طبیعی به اعتماد کردن به همکاران و یاری خواستن از آنان و مشورت با آنها نهفته است.
 • …… شرط موفقیت، شناخت توانایی­های ذاتی خویش است و راز شناخت این توانایی­ها در بودن میان اجتماعی خیرخواه و یاریگر و استعانت از آنان است.
 • …… مهمترین عنصر مدیریت و یک شرکت موفق، برخورداری از یک فلسفه وجودی برای کسب و کار درباره­ی زندگی، مسئوولیت اجتماعی و جهان هستی است که زندگی را در قالب کار، تلاش، نوع دوستی و نوخواهی برای کارکنان معنا کند. و می­داند بدون این فلسفه و معنای حاصل از آن، ساختار کلی شرکت خلق نمی­شود و عوامل انسانی نمی­توانند استعدادهای بالقوه خود را شکوفا سازند.
 • ……. رهبری، هنر کار کردن با انسان است و فلسفه بنیادین مدیریت و شرکت، مبتنی بر فهم و شناخت از انسان است. این که انسان در رأس موجودات هستی قرار دارد و سازمان اعم از مدیران و کارکنانش هیچگاه نباید فراموش کنند که با انسان­ها سروکار دارند.
 • پس می­داند فلسفه بنیادین مدیریت، انسان­سازی است و شرکت­ها پیش از آنکه تولید کننده کالا و خدمات باشند، تولید کننده­ی انسان خوب، مفید و مؤثر برای جامعه و نوع بشر هستند.
 • ……. محیط کار، یک مرکز آموزشی برای رشد اخلاق فردی، بروز استعدادهای فردی و ارتقای سطح مهارت­های فنی و تخصصی است.
 • …….. شرکت­ها محلی برای انباشت پول نیستند. هدف نهایی هر شرکت داشتن تاثیر مثبت در اجتماع است و علم و عمل به این رهیافت، همیشه و همه جا پول را به همراه خواهد آورد. در حالی که غفلت از این موضوع موجب عدم توفیق است.
 • ……تحصیل آسایش مادی به هیچ وجه ضامن آرامش، شادکامی، خشنودی و رضایت از کار و زندگی نیست. کارکنان و شرکت­های مترقی تنها برای لقمه­ای نان زندگی نمی­کنند. آنها به جای تلاش برای آسایش مادی در پی صیقل دادن گوهر وجودی خویش و کسب آرامش و شادکامی واقعی هستند و عظمت درونی خویش را با کار اَحسن و رساندن حداکثر خیر به حداکثر ذینفعان و ساختن دنیایی بهتر برای دیگران به نمایش می­گذارند.
 • …… اصول حاکم بر کار و فلسفه شرکت نباید تغییر کند اما روش­ها و طرح­ها باید هر روزه و به اقتضای نیازهای جامعه به روز رسانی و نوسازی شوند.
 • …….. در این میان پیش از هر چیز باید خود را به روز و نوسازی کند. چرا که نوسازی در سطح کلان بدون نوسازی در سطح خُرد و انسان مدرن بی­معناست.

در نتیجه­، چنین نسلی تلاش می­کند تا با گرد هم آوردن گروهی از افراد، در ساختاری غیرمتمرکز، با تقسیم کار پیشرفته و سطح ارتباطات زیاد، در مسیر و فرایند نیل به اهداف و حد نصاب‌های تعیین شده توسط جمع، باعث رشد یکدیگر ‌شوند.

به امید دیدار در آن روز و در آن سازمانی که با افتخار بگوییم؛ کارخانه ما پیش از تولید کالای ایرانی خوب، « ایرانی خوب» پرورش می­دهد و «ایرانی خوب» کالای خوب می­سازد.